Ilie Bolojan: România trebuie să rămână aproape de cetățenii săi oriunde s-ar afla

1 Min Citire

Ilie Bolojan: România trebuie să rămână aproape de cetățenii săi oriunde s-ar afla

„Le transmit tuturor românilor aflați peste hotare respectul și recunoștința mea pentru modul în care păstrează vie legătura cu România”, a afirmat Bolojan.

Acesta a subliniat că românii din afara granițelor contribuie la imaginea și forța comunității românești prin activitatea lor de zi cu zi, prin valorile transmise copiilor și prin legătura pe care o mențin cu țara de origine.

„Știu că drumul departe de casă vine adesea cu sacrificii și încercări. Tocmai de aceea, România trebuie să rămână aproape de cetățenii săi oriunde s-ar afla, să îi asculte și să construiască punți reale de sprijin și colaborare”, a afirmat premierul demis.

În încheiere, Ilie Bolojan le-a mulțumit românilor din diaspora pentru faptul că își păstrează rădăcinile și le-a urat „La mulți ani tuturor românilor de pretutindeni!”.

Publicitate
Ad Image
Distribuie acest articol
Niciun comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *