USR a decis să nu voteze pentru învestirea guvernului Tomac

0 Min Citire

USR a decis să nu susțină învestirea guvernului Tomac

USR a anunțat că nu va vota pentru învestirea guvernului condus de Eugen Tomac.

Decizia a fost luată de forul de conducere al partidului, care a stabilit că nu va sprijini în Parlament un cabinet condus de Eugen Tomac.

Reprezentanții USR rămân solidari cu liberalii care au adoptat o strategie asemănătoare.

Distribuie acest articol
Niciun comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *